2 Yıl Sonra Harbiye’de Livaneli Rüzgarı

Zülfü Livaneli ile Sevdalım Hayat ekibi, RadyoMan Pop Radyo medya sponsorluğunda Kerki Solfej’in düzenlediği sonbahar konserleri kapsamında iki yıl sonra Harbiye’de sahneye çıktı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği konserde Harbiye’de akşam boyunca Livaneli şarkıları yankılandı.

Mikis Theodorakis Anısına İlk Konser Harbiye’de 55 kişilik filarmoni orkestrası eşliğindeki konserin Mikis Theodorakis anısına düzenlenen ilk konser olduğunu söyleyen Zülfü Livaneli, Mikis Theodorakis’e yazdığı ‘Kimiz Biz’ şiirini okuyarak Harbiye’yi ayağa kaldırdı.

Şarkılar Türkçe ve Yunanca Söylendi

Konserin ikinci yarısında Theodorakis’in son solisti Betty Harlafti sahneye çıkarak: “Bu konserin İstanbul’da gerçekleşmesi benim için son derece sembolik ve aynı zamanda da büyük bir onur. Çünkü Mikis Theodorakis de bu sahnede performans sergilemişti. Ben de Yunan halkının büyük hayranı olduğu sayın Livaneli’nin davetiyle bu akşam aranızda olmaktan onur duyuyorum.” diyerek Zülfü Livaneli’ye teşekkürlerini iletti.

Livaneli ve Harlafti ‘Mayıs Çiçeği’ ve ‘Yiğidim Aslanım’ şarkılarını Türkçe ve Yunanca olarak birlikte seslendirdiler.

Orkestra şefliğini Rengim Gökmen’in üstlendiği; Zeynep Halvaşi, Teyfik Rodos ve Görkem Ezgi Yıldırım’ın solist olarak yer aldığı ‘Livaneli ile Sevdalım Hayat’, usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin anlatımıyla misafirlerine eşsiz bir akşam yaşattı.Livaneli ile Sevdalım Hayat ekibi ‘Bilmem Şu Feleğin’ şarkısıyla seyircisinin yoğun isteği üzerine bis yaparak, unutulmaz bir konsere imza attılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.