43. Anaokulunu Deprem Bölgesinde Açtı!

“Çocuklar Gülsün Diye” Derneği ile Türkiye’nin birçok yerine okul yaptıran Gülben Ergen deprem bölgesi içinde gerekli işlemleri yapacağını açıklamıştı. Ergen’den onurlandıran bir hareket daha geldi. Deprem bölgesine 43. anaokulunu açtı. Kahramanmaraş merkezli deprem sonucunda birçok il yıkımla karşı karşıya kaldı. Yardım için kolları sıvayan birçok ünlü isim deprem bölgesi için harekete geçti. Maddi manevi bütün güçleriyle deprem bölgesinde yer alan ünlü isimlerden biride Gülben Ergen oldu. Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 43. Anaokulunu Diyarbakır’ın Hani ilçesinde ki Gürbüz Köyü’nde 29 Nisan’da açtı.

Gülben Ergen

 Birçok ilimizde anaokulu yaptıran Gülben Ergen şimdi de kolları depremzede çocukları için sıvadı. 43. anaokulunu açan Ergen, İnşaat yapımını dedeleri adına hayırseverler Süleyman Kaya ve Kamuran Kaya’nın üstlendiği anaokuluna “Çocuklar Gülsün Diye- Hacı Hamit Kaya Anaokulu” ismi verildi.

Gülben Ergen

“KULAĞIMDA ÇOCUK SESİYLE DÖNÜYORUM”

Gülben Ergen deprem bölgesine 43. anaokulunu açtırmanın sevincini sosyal medya hesabından paylaşmayı da ihmal etmedi. Çekildiği fotoğrafları paylaşan Ergen, “Değerli Diyarbakır’ım dan sevinçle, umutla ve kulağımda çocuk sesleriyle dönüyorum.” notunu düştü.

Bir cevap yazın