4Yüz İle Çok Özel!

Tekrar birleşme kararını nasıl aldınız? Bu dönüşü neye borçlusunuz?

Gülnur Gökçe: 23 Nisan da Onur’un tv programına konuk olduk. Programda o kadar eğlendik ve geçmişi özlemle andık ki aynı gün stüdyoya koştuk ve gerisi hızla gelişti. Kayıtlar 2 günde bitti,peşine klip ve karşınızda bulduk kendimizi…

Onur Kırış: Aslında tekrar birleşme demek çok doğru olmaz çünkü biz hiç kopmadık.Sadece 4Yüz olarak yeni bir şeyler üretmiyorduk. Program çekiminde de aslında başta eskileri yad ederken sona doğru gelecek hayalleri başladı. Galiba yarım kalan bazı şeyleri tamamlamız gerektiğine inandık.

Ayrı kaldığınız süre boyunca müziğe devam ettiniz mi? Neler yaptınız?

Gülnur Gökçe: Hiç bırakmadım. Neredeyse her seneye bir single çalışma sığdırdım. Arada bir cover albüm ve düet çalışmalarım da oldu. Aynı zamanda profesyonel olarak seslendirme ve jingle çalışmalarım hep devam etti.

Onur Kırış: Ben müzikal eğitimime devam ettim. Konservatuar müzik bölümü yüksek lisansımı bitirdim. Sonrasında solo bir şeyler yapmak beni mutlu etmedi çünkü dürüst olacağım tek başıma sahnedeyken 4Yüz’deki enerjiyi bulamadım. Tam o dönemde RadyoMan Tv’den ekran yüzü olmam için teklif alınca solistliği bi kenara bırakıp program sunuculuğuna başladım. 7 yıl RadyoMan Tv’deydim geçtiğimiz sene DreamTürk Tv’yle anlaştım ve şu an hala program yapmaya devam ediyorum. Bu arada yine şarkı söylemeye devam ettim ama sahnelerde değil sinema filmlerinde, reklam jingle’larında. Hatta Gülnur’la beraber konuştuğumuz ve şarkılarını söylediğimiz onlarca projemiz oldu.

İlkay Sipahi: 2010 senesinde ilk solo albümüm “Aşkın İlk Hali”ni yayınladım. Yoğun bir konser takviminden sonra Ekrem Yıldırım ve Fatih Konka ile birlikte MANEVRA grubunu kurdum. Manevrayla birlikte 3 albüm çalışması yaptık. Aynı zamanda 2016 yılında Türkvizyon şarkı yarışmasında Türkiye yi temsil ettik. Bunların yanı sıra uzun yıllardır Mazhar Alanson’la da çalışıyorum.

22-07/21/onur1.jpg

Didem Ergüven: Ben de konservatuar dışında bir de okuduğum İtalyanca sanat ve tasarım bölümünden mezun olup iç mimarlık yapmaya başladım. Grup yoksa müzik de yoktu benim için. Uzun yıllar bir sürü projeler vs derken sonra bir de heykel yapmaya başladım. Müzikle ilgilenmedim ama sanattan da kopmadım.

Sizi nasıl bir kitle dinliyor?

Didem Ergüven: Karışık. Eskiden olsa çok net çocuklar derdim ama şimdi ozamanın çocukları büyüdü,mezun oldu,evlendi ve hatta çocukları oldu. O kadar güzel mesajlar alıyoruz ki. Biz sizinle büyüdük ve ne mutlu ki şimdi de çocuğum sizinle büyüyecek. Daha güzel özetlenemezdi galiba…

Sosyal medyada 2000ler müziğini tekrar canlandırarak umut verdiğinizi söyleyenler var. Böyle mi devam edeceksiniz yoksa daha farklı bir tarz yakalamayı düşünüyor musunuz? Bundan sonraki süreçte hangi yoldan ilerleyeceksiniz?

Gülnur Gökçe: “Çiki Çiki” ile o zamanları yeniden hatırlatmak istedik ve gördüğümüz kadarıyla da başardık. Hatırladık, geçmişi özledik ve en önemlisi gelecek için umutlandık. Sadece 2000’ler olarak düşünmeyelim bunu… Mutlu zamanlar olarak düşünelim. Bizim 4Yüz olarak her zaman kendimize özel bir tarzımız oldu, dinleyici bunu kabullendi ve sahiplendi. Tabii ki hep üstüne daha iyi ve yeni ne eklenebilir diye düşünerek yola devam edeceğiz.

Sosyal medya hesabınızdan akustik canlı şarkılar gelmeye başladı. Şarkılara neye göre karar veriyorsunuz?

İlkay Sipahi: Öncelikle sevdiğimiz dilimize takılan şarkılar içinden seçiyoruz. Bunun yanında şarkının çok sesli ve armoniye müsait olması da gerekli. Sonuç olarak sahibinde duymaya alıştığınız şarkıları 4yüz ün vokal tarzıyla birleştiriyor ve sunuyoruz.

‘‘Çiki Çiki’’ single çalışmanızın ardından yeni bir albüm veya single gelecek mi? Didem Ergüven: Albüm değil ama ara vermeden single’lar paylaşmayı düşünüyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Hep birlikte yeniden kavuşmanın tadını biraz daha “Çiki Çiki” ile çıkarmaya devam edelim. Peşine çok keyifli şarkılar eklenecek. Tek şarkılık bir merhaba değil bu…

İlkay Sipahi:  4yüz 13 yıl sonra dönüyorsa bu tek şarkılık olamaz, bu bize yakışmaz. 4yüz geri döndü cümlesinin hakkını vereceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.