Ajda Pekkan Yeni Klibindende Zamana Yolculuk Yapıyor

Ajda Pekkan, kendi adını taşıyan yeni albümünün ilk klibini albümün çıkış şarkısı”Bi Tık”a çekti. Türkiye’nin ilk virtual production klibi olan klipde Ajda Pekkan adeta zaman makinesini bulmuş gibi… İlk çağlara gidiyor, paralel zamanlar arasında dolaşıyor, gökyüzünden iniyor, hatta uzaya ışınlanıyor.

 21-11/25/yeni-klibi-icin-kamera-karsisina-gecen-ajda-p-7-14553592_o.jpg

İki gün süren klibin yönetmeni Nihat Odabaşı üstlenirken klip, yaşadıkları tüm hayatlarda birbirine hep aşık olan, gittikleri her evrende bir araya gelmeye çabalayan ama birbirlerine hep bir tık geç ya da erken geldikleri için asla kavuşamayan iki aşığın hikayesini anlatıyor.

 21-11/25/yeni-klibi-icin-kamera-karsisina-gecen-ajda-p-5-14553592_o.jpg

Bir kısa film tanındaki klipte aşıkları orta çağda, dünya buzullarla kaplıyken, hayali bir cennet cehennem tasvirinin içinde bile görüyoruz. Kavuşmak için yılmadan tekrar ve tekrar dünyaya geliyorlar. 

21-11/25/yeni-klibi-icin-kamera-karsisina-gecen-ajda-p-4-14553592_o.jpg

Ajda Pekkan’ın bu iddialı şarkısının aranjörlüğü aynı zamanda tüm albümün prodüktörlüğünü yapan Ozan Çolakoğlu’na, söz-müziği ise Şehrazat’a ait. OZinga/DMC etiketiyle piyasaya çıkan albümün bu ilk klibinde Ajda Pekkan çağlar, zamanlar ve mekanlar arasında seyahat ederken farklı kimliklerine büründü. Kiminde “Buzlar RadyoManiçesi” oldu kiminde “Süper Star Astronot” kiminde ise “Ateşe Yürüyen Efsane”… 

 21-11/25/yeni-klibi-icin-kamera-karsisina-gecen-ajda-p-9-14553592_o.jpg

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.