Aşkın Nur Yengi 500 Öğrenciyle Sahneye Çıktı!

 

Aşkın Nur Yengi ve Türkiye’nin ilköğretim düzeyindeki öğrencilerinden kurulu Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu aynı sahneyi paylaştı. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konserde sahne alan 500 kişilik orkestra ve koro öğrencisi, Aşkın Nur Yengi’nin şarkıları ile izleyicileri 90’lı yıllarda bir yolculuğa çıkardı.

Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Bilfen Korosu’yla aynı sahnede olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Aşkın Nur Yengi, “İşte Cumhuriyet çocukları. Tabii ki heyacanlıyız. Özellikle bu eşsiz orkestra ve koronun çalışmasına katkıda bulunan müzik öğretmenlerine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 23-06/06/752x395-sanat-hayatimin-en-onemli-gecesi-1685980997647.jpeg

 

“BU KONSER ÇOK BÜYÜK BİR SINAV”

Sanatçı, “Farklı şehirlerden 500 çocukla birlikte şarkı söylemek harika bir duygu. Cumhuriyetimizin çocuklarıyla olmak inanılmaz. Bir sanatçı için çok büyük sınav aslında bu konser. 500 öğrencinin önünde şarkı söylemek çok heyecan verici” şeklinde konuştu.

 

“12 YAŞIMDA SAHNEYE ÇIKTIM”

Müzik kariyerinde 40’ıncı yılı yaşadığını belirten Aşkın Nur Yengi, “Bir sanatçının başına gelebilecek en güzel şeyi yaşayacağım. Bu gece 40 yıllık meslek hayatımda 500 Cumhuriyet çocuğuyla birlikte sahnede şarkı söyleyeceğiz. Bu gece muhteşem bir gece. Çalacaklar ve vokal yapacaklar. O yüzden benim sanat hayatımın en önemli gecesi. Bir de 40’ıncı yılım olacak, onun da sürprizi olsun. Bu gece sahneye çıkan çocuklar 11-12 yaşında gibi düşünün. Ben 12 yaşımdayken Bebek Park Gazinosu’nda sahneye çıktım” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir