‘Barış Akarsu Merhaba’ Filminin Galası Gerçekleşti!

 

 

Genç yaşta hayata veda eden Anadolu rock müziğin başarılı isimlerinden olan  Barış Akarsu’nun yaşamını anlatan “Barış Akarsu Merhaba” filmi’nin galası Levent’te bir alışveriş merkezinde gerçekleşti. Film RadyoMan Pop Radyo medya sponsorluğunda 18 Kasım’da sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin senaristi ve yönetmeni Mert Dikmen, gerçekleştirilen galada, Beyoğlu’ndaki terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.Yaşananlara rağmen galayı yapmaya karar verdiklerini belirten Dikmen, “Çünkü onların bu geceyi Barış’ın ailesinin elinden almasına izin vermedik. Burada olduk. Sizlere de bize destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. Umarım filmimizden keyif alıp, severek izlersiniz.” dedi.

Filmin başrol oyuncusu İsmail Ege Şaşmaz ise “Çok güzel bir set geçirdik. Çok güzel bir yolculuk oldu. Şimdi bu yolculuğumuzun finalinde sizler neleri başardığımızı göreceksiniz. Umarım beğenirsiniz.” diye konuştu.

Gerçekçi Olmaya Çalıştık

Barış Akarsu’nun nasıl bir insan olduğunu hemen hemen herkesin bildiğine işaret eden Şaşmaz, “Onun yolculuğunda bilinmeyenleri biz insanlarımıza filmde göstermek istedik. Gerçekçi olmaya çalıştık, olduğumuza da inanıyorum. Umarım Barış da bizi izliyordur ve o da bu durumdan mutludur.” değerlendirmesini yaptı.

Filmde Akarsu’nun aşık olduğu Zeynep karakterini canlandıran Almila Ada da “Hep birlikte Barış’ı tanımayanların onu tanıyacakları ve sevenlerinin onu daha da seveceği bir film çekmeye çalıştık.” ifadesini kullandı.

Barış Akarsu’nun ablası Nesrin Akarsu ise çok mutlu olduğunu belirterek, “Hem üzüntülüyüz hem gurur verici bir şey. Filmin başlaması annemin isteği üzerine oldu ama görmeye ömrü vefa etmedi. Her şey çok güzel oldu. Barış Akarsu’yu unutturmayacağız.” diye konuştu.

Galaya konuk olan Haluk Levent ise şunları kaydetti:

“Barış’ın hayatına dokunuşlarım yok değil ama çok az. Fakat o hastaneye düştüğünden itibaren ben ailesiyle beraberdim. Hep yanlarında oldum, öyle düşünüyorum. Annesi hastanedeyken de yanlarındaydım. Elimden ne geliyorsa yapmaya çalıştım. Ama annemizi kaybettik. Barış Akarsu yaşarken de ben ona bir sürpriz yapmıştım, yıllardır da televizyonlarda o video yayınlanır. Yıllarca adına festivaller yaptım. Onun adına Amasra’ya gittim.”

Senaryosunu Mert Dikmen’in yanı sıra Can Anar’ın kaleme aldığı, yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği film, Türkiye ile aynı anda 23 ülkede daha vizyona girecek.

Barış Akarsu’nun yarım kalan ve tamamlanarak İsmail Ege Şaşmaz tarafından bu filme özel seslendirilen “Merhaba” şarkısından elde edilen gelir de Akarsu’nu yaşarken destek verdiği LÖSEV’e bağışlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir