Burcu Güneş Üvey Annesi Nuray Güneş’e Tapu İptali Davası Açtı

Burcu Güneş, babası Ali Güneş’ten miras kalan Antalya’daki evi üzerine geçirdiğini iddia ettiği üvey annesi Nuray Güneş’e, tapu iptali davası açtı. Mahkeme satışı önlemek için eve, ihtiyati tedbir koydurdu.

Burcu Güneş’e babası Ali Güneş’ten Antalya’da olan evi miras olarak kalmıştı. Hürriyet’in haberine göre; Güneş, miras kalan evi üzerine geçirdiği iddiasıyla üvey annesi Nuray Güneş’e tapu iptali davası açtı. Dava üzerine mahkeme, evin satışının önlenebilmesi için ihtiyati tedbir kararı koydurdu. Güneş’in avukatı Ahmet Kürşat Köhle’nin, Antalya Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“Ali Güneş evini, Nuray Güneş’e 1993 yılında satarak tapuda devir işlemi gerçekleştirdi. Güneş, bedelsiz olarak evini ikinci eşine devrederek Burcu Güneş’ten mal kaçırdı. Ali Güneş’in resmi nikâhlı eşine üzerine kayıtlı taşınmazı satması hayatın olağan akışına aykırıdır. Bu nedenle müvekkilin, 8’de 3 oranındaki miras payının verilmesini talep ediyoruz. Evin üçüncü kişilere devredilmemesi için teminatsız olarak ihtiyati tedbir konulmasını istiyoruz.”Mahkeme, davanın sağlıklı biçimde sonuçlandırılabilmesi için Antalya’daki Nuray Güneş adına kayıtlı olan evin 8’de 3 hissesine ihtiyati tedbir konulmasına karar verdi. Ayrıca karşı tarafın 2 hafta içerisinde cevap dilekçesini göndermelerine hükmetti.

 Nuray Güneş’in avukatı da mahkemeye başvurdu ve sürenin 1 ay süreyle uzatılmasını talep etti. Söz konusu evde Nuray Güneş’in oğlu Eren Can ile birlikte 31 yıldır yaşadıkları öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir