Cenk Tevet Yeni Şarkısının Müjdesin Verdi

 

“Son Şans” isimli yeni şarkınız hayırlı olsun öncelikle… Yeni şarkının hikayesini bizimle paylaşır mısınız ? Nasıl ortaya çıktı ?

Burak Demirl’e bir şarkı yaptık. Adını “Son Şans” koyduk. Şarkıyı her çaldığınızda gözümüzün önünde Hüsnü Şenlendirici canlandı. Şarkıyı ona sunduk oda çok yükseldi girdik yaptık. Selim Çaldıran’la, Doğa Erbişim’le yıllardan beri yakalayamadığım ivmeyi yakaladığım. Musixen platformuna projeyi sundum. Onlar da maddi olarak Destek oldular. Talat Oflaz ile bir klip çektik.

Şarkının stüdyo aşaması nasıl geçti?

Şarkıyı önce defalarca okuduk ve bir çizgi çıkarttık daha sonrasında Selim Çaldıran yol gösterdi ve Doğa Ebrişim ile yola devam ettik. Dürüst olmak gerekirse uykusuz geceler geçirmedim. Çünkü beynen ve kalben aklımızda hissederek bitirmiştik .

Yeni çalışmanızda size Hüsnü Şenlendirici de eşlik etti kendisiyle nasıl bir araya geldiniz?

Çok eskiye dayanır dostluğumuz o büyük bir enstürmanist… Hissedersen çal dedim, Allah razı olsun kırmadı, demek ki hissetti.

Siz kendi müzik tarzınız nasıl yorumlarsınız ?

İnanın ki bende bilmiyorum kimsesiz bir tarz diyelim. Yetimtarz acı ve his dolu

Müzik yaşamanızda önüm noktam dediğiniz hikayeniz var mı ? Yada geçmişte keşke yapmasaydım dedikleriniz..?

Dönüm noktam Okan Bayülgen’in programına saat 23:00 de çıkacakken saat gece 04:00 de çıkmam olabilir. Çünkü o zamanlar o programa çıkıp iyi performans gösteren ertesi gün ünlü oluyordu , kısmet değilmiş. 

Son olarak… Gelecek proje planlarınız arasında neler var?

Tabiki cok yakında “Kara Kedi” şaskısı geliyor bitti bitecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.