Edis’ten Eurovision Açıklaması

 

Yurt dışına açılıp İngilizce albüm çıkarmak için Londra’ya gidecek olan Edis, Eurovision için yeşil ışık yaktı. Edis, “Bana teklif gelse Eurovision’da ülkemi temsil ederim” dedi. Edis, bir dönem Eurovision’a katılma hayaliyle şarkı yazdığını ve şarkısının hazır olduğunu açıkladı.

 

 Edis, Türkiye’nin Eurovision’da olması gerektiğini ve bu konuda teklif gelirse yapabileceğini anlatıp yıllar önce uluslararası yarışma için bir şarkı yaptığı itirafında bulunarak, “Büyük cesaret bence. Bana teklif gelse ben de yapabilirim. Çocukluğumda çok izledim ve sevdim Eurovision’u, müzikle ilgilenenler için doyurucu bir platform” dedi. Habertürk’ten Tolga Aslan’ın haberine göre; Edis, klibini çektiği yeni single’ı ‘Arıyorum’un çıkışını dostlarıyla Beşiktaş’taki bir mekanda kutlarken basının sorularını yanıtladı.

21-09/20/edis-8211-ar-yorum-ark-s-zleri-o9oqoqe3vqc.jpg

 Eurovision’u hayal ederek bir şarkı hazırladığını itiraf eden Edis, “Dudak diye bir şarkım var, bir gün katılırsak diye yazmıştım bu parçamı. Katılamadığımız için ben üzgünüm, uluslararası bir yarışmada olmalıyız ülke olarak. Sertab Erener’in birinci olduğu gün en mutlu olduğum zamanlardan biriydi” dedi. “Arıyorum” şarkısı klibinin bazı sahnelerini açık alanlarda ve metroda çektiklerini belirten Edis, bazı Türk şarkıcıların, yabancı starların kliplerinden esinlenmesini komik bulduğunu ifade ederek, “Önemli olan onu imitasyona dönüştürmemek, ilham nereden geleceği belli olmuyor. Bugün başka bir yurtdışı klipten bazen herhangi bir görüntü de size ilham verebilir. İmitasyon komik ve anlamsız. Yapmamak lazım onları benim başıma umarım gelmemiştir, bilinçli bir şekilde yaptığım bir konu olmadı hiçbir zaman” diye konuştu.

21-09/20/5a58d3f70f25441fc889bb35.jpg

Edis, ayrıca ekim ayından sonra İngilizce albüm çıkarmak için hem Londra’ya hem de Los Angelas’a gideceğini ve kimsenin kendisine hayal satmadığını anlatıp, “Üç-dört ay kadar Türkiye’de olmayacağım. Arada gidip geleceğim. İngilizce albümüm için Los Angeles ve Londra’da olacağım. Aleyna ile aynı şirketteyiz o da güzel gidiyor, onun şarkılarını dinliyorum. O da benimkileri dinliyor, koalisyon yapıyoruz. Ben de altı aydır çalışıyorum şarkılarım güzel, profesyonel bir ekip var, sıradan insanlarla çalışmıyoruz, birileri bize hayal vaat etmiyor. Sonuçta o şirketten yatırım almak kolay değil, bu konuda bazen üstümüze geliniyor. eleştiriler olacaktır ama bu aşama bile kıymetli. Olacağına inanıyorum, yoksa bu işe girmem” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.