Emre Aydın’dan Türkiye’de Bir İlk

Emre Aydın, ‘Ratatan’ adlı yeni şarkısını NFT olarak satışa sundu. Opensea platformundan açık artırma yapan sanatçı, ülkemizde bir ilke imza attı. Eser, 28 Kasım’a kadar en yüksek teklifi veren alıcının olacak.

Aydın, NFT müziğini satın alan kişinin konserlerine yanında bir davetlisiyle katılabileceğini de söyledi. Emre Aydın, dün Twitter’da yaptığı bir açıklama ile NFT formatındaki ilk şarkısını satışa koyduğunu açıkladı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sanatçıların NFT’ye olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Hali hazırda zaten uzun zamandır kripto para dünyasıyla iç içe olan Emre Aydın da NFT formatındaki şarkısını yayınladı.

Aydın, İstanbul’da yazdığı ve Stockholm’de Mats Valentin’le kaydettiği “Ratatan” isimli şarkısı için; “Şarkıyı istanbul’da yazdım ve sanırım 3 yıl önce stockholm’de kaydettim. Kapakta yer alan fotoğrafı yine stockholm’de bir leica m9 ile çektim. Ayrıca kapakta yer alan el yazı da bana ait.” Bu arada NFT olarak satışa sunulan şarkı radyo ve televizyonlara servis edilmeyecek. Ayrıca kopyanın sahibi ömür boyu Emre Aydın’ın tüm konserlerine yanında bir kişi ile katılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.