Erol Evgin, ‘100 Yılda Yüz Akıyla’ Turnesine Başladı!

Erol Evgin, Kerki Solfej’in düzenlediği ‘100 Yılda Yüz Akıyla’ isimli turnesinin startını geçtiğimiz akşam KerkiSolfej organizasyonu ve RadyoMan Pop Radyo medya sponsorluğunda İstanbul TİM Show Center’da gerçekleşen konseriyle verdi. 

Erol Evgin, '100 Yılda Yüz Akıyla' turnesine başladı

İstanbulluların ellerinde Türk bayraklarıyla katıldığı konserini Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına özel bestelediği ‘100 Yılda Yüz Akıyla’ marşıyla açan Erol Evgin, gecede; Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarından başlayarak, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Türk milletiyle birlikte kazandığı Kurtuluş Savaşı’na, Cumhuriyet’in ilanına ve Atatürk Devrimleri’ne uzanan tarihi yolculuğunu şarkılar, türküler, anekdotlar ve güçlü barkovizyon görselleri eşliğinde hazırladığı duygulu bir şovla sundu.

Erol Evgin, '100 Yılda Yüz Akıyla' turnesine başladı

Sanatçının konserini izleyenler arasında; Suna Keskin, Göksel Kortay, Nevra Serezli, Murat Evgin, Ahmet Eren, Cem Eren, Tuncay Özilhan, Emine Özilhan, Oğuz Çarmıklı, Nilgün Çarmıklı da vardı.

Erol Evgin, '100 Yılda Yüz Akıyla' turnesine başladı

Erol Evgin ‘100 Yılda Yüz Akıyla’ Konser Programı

• 23 Nisan 2023 Pazar TED Ankara Koleji Sahne Sanatları ve Gösteri Merkezi

• 26 Nisan 2023 Çarşamba  Adana 01 Burda PGM Sahne

• 29 Nisan 2023 Cumartesi   İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

• 4 Mayıs 2023 Perşembe   Antalya Açıkhava Sahnesi

Sanatçı; Ankara, Adana, İzmir, Antalya illerinde devam edecek olan turnesinin ilk beş konserinden elde edilecek geliri, dernekler aracılığıyla, depremden etkilenen 11 şehirdeki öğrencilerin eğitimine bağışlayacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir