Gizem Yeni Şarkısı ‘Kalmam’ı ve Merak Edilenleri Serhat Tekin’e Anlattı!

Gizem yeni şarkısı ‘Kalmam’ı ve merak edilenleri Serhat Tekin’e anlattı.

Gizem’le yeni çıkan şarkısı ‘Kalmam’ı konuşmak üzere buluştuk. Konu konuyu açınca; müzik, magazin, özel hayatı derken her şeyi masaya yatırdık.

‘Kalmam’da farklı bir Gizem gördüm.

Farklı olmasını istedim. Müzikte evrilmeyi ve trendi takip etmeyi seven biriyim. ‘Kalmam’da biraz arabesk, etnik, egzotik tınılar duyuyoruz. Klip de farklı oldu. Fas’ta çektik. Şarkıyı severek yaptım. 1.5 senedir bu şarkı bendeydi zaten. Deprem ve sonrası şarkının çıkışını ertelemiştik.

Bundan sonra bu tarz mı devam edeceksin?

Olabilir. Bu biraz yolda belli oluyor. Bundan sonra çıkaracağım şarkı ve klip hazır. O böyle bir çalışma değil. Afro beat bir şarkı. Orda da yine bir tık arabesk tınılar duyuyoruz. Benim yaptığım her işte arabesk oluyor, çünkü vokal tarzım buna elverişli.

Arabesk biri misin?

Acı çekerken çok arabesk biriyim. Kavga ederken çok zeyna biriyim. Sevgilim olduğunda çok dişi biriyim. Bekarken çok namuslu biriyim. Bukalemun gibiyim o anlamda. Hepimiz biraz arabeskiz. Ailem arabesk. Doğduğum ülke arabesk. Ben de öyleyim. Bazen değilim. Değişiyor.

‘Kalmam’ şarkısı ne anlatıyor?

Aslında hepimizin yaşadığı bir hikaye. Toksik ve çok hırpalandığımız bir ilişkinin içinden hem sıyrılmak isteyip hem de kalbimizi bırakıp gitmenin hikayesini anlatıyor.

Senin hayatında böyle bir ilişki oldu mu?

Çok uzun zaman önce oldu. Kalbimin çok kırılmasına rağmen içinde yer almaya devam ettiğim bir ilişkiydi. Bunun kendime bir hakaret olduğunu anladığım anda oradan uzadım. Biri sana değer vermiyorsa orada kalmamalısın. Ben değerli hissettiğim yeri henüz bulduğumu düşünmüyorum. Bu yüzden yalnızım. Önemli değil. Muhakkak kendimi iyi hissedeceğim bir yer var. Orayı arıyorum.

2018’de senle ilk röportaj yaptığımızda gireceğin müzik dünyasına ailenden ötürü aşina olduğunu ve yaşayacağın durumlara hazırlıklı olacağını söylemiştin. 2023 yılında geriye dönüp baktığında yürüdüğün yolu nasıl değerlendiriyorsun.

Ben çoğunlukla iyi insanlarla yolu kesişen biriyim. Çok kötü insanlara da denk geldim. Allah onları bildiği gibi yapsın. ‘Tabu’ şarkıma kadar ayırıyorum ben bu durumu. Bir cehalet dönemim oldu. Kendimi geliştirdiğim, büyüttüğüm, eğittiğim, denediğim, yanıldığım. ‘Tabu’ şarkım çıktıktan sonraki dönemde ise kendimi buldum ve artık bazı şeylerden emin oldum. Yaşım da büyüdü. Sonrası mutlu ve güzel geçti.

İstediğini elde ettiğini düşünüyor musun? Hedeflediğin yerde misin şu anda?

Kendi mevcudiyetimin farkında biriyim. Bir çok yolu yürüdüm ve yürümem gereken daha çok yol var. Memnunum halimden.Adımı duyurdum artık. Ozan Çolakoğlu ve Onurr’un bunda çok büyük katkısı oldu. Ben bunları zaten en başından beri hayal ediyordum. Şimdi tanınıyorum. Şarkılarım listelere girmiş. Bunlar mutluluk verici.Daha iyisi de olsun inşallah.

Dinlenme listeleri çok tartışılıyor. Manipülasyon olduğunu düşünüyor musun? Bunlar senin şevkini kırıyor mu?

Bunları çok dert eden biri değilim. Şarkılarım bir şekilde duyuluyor benim. Listelerde müzisyen olmayan ama şarkısı olan kişiler görüyoruz. Ben bunlara takılmıyorum. Demek insanlar onları dinlemek istiyor. Ben o yüzden ‘Kalmam’ı yayınladım. Çünkü arabesk şu an çok trend. İnsanlar öyle şeyler duymak istiyor. Arz talep meselesi olarak bakıyorum bu duruma.

Gizem’in ne kadarını gösterdiğini düşünüyorsun insanlara? 

Eskiden kibar ve tutuk biriydim. Çok çekiniyordum. Babamı Mahmut Tuncer’in etiketini iyi taşıma gerekliliği de vardı üzerimde. Şimdi daha rahatım. Ağzıma geleni söyler oldum. Kendimi hiç törpülemiyorum. Alan açıldığı zaman çok rahat konuşan ve kendini ifade edebilen biriyim.

Çok rahat olman ve ağzına geleni söylemen magazinde birçok söyleminin tartışma konusu olmasına neden oluyor. Baban bu aşamada ‘Kızım ne gerek var. Konuşma böyle.’ diyor mu?

Hayır hiç demiyor. Biz birbirimizin mesleklerine müdahil olmuyoruz. Ben zaten onu utandıracak bir şey yapmam. O da benimle bu anlamda gurur duyuyor biliyorum. Benim zamanında olay olan söylemlerim zaten herkesin içsel duygularıydı. İnsanlar başlıkları okuyup, röportajın ana içeriğine bakmıyorlar. Bütün karmaşa oradan çıkıyor zaten.

Oyunculuk düşünüyor musun? Tiyatro mezunusun. Teklifler geliyor mu?

İyi bir projede olmak istiyorum. Görüştüğüm işler oldu. Teklifler geliyor. İyi bir işin içinde olmak isterim. Oyunculuğu ağır roller bana iyi geliyor. Son çektiğim videoda mesela kendim ağladım. Yönetmenimiz ‘Soğan sürelim istersen’ dediğinde ‘Ben tiyatro mezunuym ne münasebet’ dedim. Daha önce metot oyunculuğu çalıştım. Duygulara girmenin yollarını iyi biliyorum.

Sana genelde hep kilo soruları soruluyor. Nasıl zayıfladığın, hangi dieti uyguladığın. Sıkılmadın mı hala bunlara cevap vermekten?

Yok. Benimle ilgili öne çıkan konular bunlar demek ki. Babam, nasıl zayıfladığım, neden çok ara verdiğim. Bunları cevaplamaktan sıkılmıyorum ama artık zayıflayalı çok oldu yani.

Aşk hayatına gelelim. Hayatında şu an birisinin olmadığını söyledin.

Yani flörtlerim oluyor ama çok uzun süreli olmamasının sebebi demek ki ben içime sindiremiyorum. Yoksa çok çapkın biriyimdir. Öyle görünmesem de.

Hayatında birisi olsa bunu paylaşır mısın?

Yok. Zaten hiç paylaşmıyorum. Bundan sonrada paylaşmam. Instagram benim iş yerim. Ben işlerimi paylaşıyorum. Orada o adamın işi yok. Bir gün evlenirsem belki düğünümden bir fotoğrafı hikayeme koyarım. Gülşen mesela. Ozan Çolakoğlu ile bir tane sosyal medyasında fotoğrafı yok. Ben de böyle istiyorum. Yapanları eleştirmiyorum bu arada. Onlar da öyle mutlu oluyor demek ki.

 

Serhat Tekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir