Gökhan Türkmen’den Anlamlı Proje!

 

Gökhan Türkmen, 30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir depreminin 65’inci saatinde enkazdan bir itfaiyecinin parmağına tutunarak çıkan Elif için şarkı besteledi. Elif’in müziği Gökhan Türkmen, düzenlemesi Serkan Emre Çiftçi imzası taşıyor. Yeni teklide Türkmen’e; Tunç Çakır, Feryin Kaya, Burak Irmak, Alper Anık gibi başarılı müzisyenler eşlik etti.

  

Şarkının video klibi Şile’de Murat Joker yönetmenliğinde çekildi. Video klipte, aktivist ve koreograf Dicle Doğan, ‘kaygan ve kırılgan zeminlerin naif güçlü çocuklarıyız’ diye tanımladığı performansıyla yer aldı.

Elif’e beste yaptı

Elif’in tüm geliri 5. Orman projesine

6 Şubat’ta 11 ilde meydana gelen büyük felakette hafızalarımızda yer eden pek çok görüntüden biri Elif, Gökhan Türkmen’in kalbinde hissettiği derin üzüntünün eseri. Elif’in tüm geliri Gökhan Türkmen’in Ege Orman Vakfı İşbirliğiyle tamamlayacağı 5 orman projesine aktarılıyor.

Hayatla bağlarını koparmayan, doğayla bir arada yaşamaya özen gösteren, insanın verdiği zorlu mücadeleleri şarkıları aracılığı ile aktaran Gökhan Türkmen, bir baba olarak Elif’te derinlerde yaşadıklarını melodiler vasıtasıyla aktardı.

Bir cevap yazın