Harbiye’de Ustalar Geçidi

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda önceki akşam ustalar geçidi vardı. RadyoMan FM medya sponsorluğunda Musa Eroğlu, Fuat Saka, Güler Duman ve Yediveren Orkestrası’nın sevilen türkülerinin İstanbullu müzikseverlerin beğenisine sunulduğu “Sazımızla Sözümüzle” konserinde, Türk halk müziği sanatçısı Hüseyin Turan, Kenan Doğulu, Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Bateristi Özgür Can Öney, Kardeş Türküler grubunun solisti Feryal Öney ve Mr. Jade de konuk sanatçı olarak yer aldı.

22-07/19/ffff.png

Konserde sahneye çıkan sanatçılar “Türkülerle Gömün Beni”, “Yastadır Ey Deli Gönül”, “Erzurum Dağları Kar ile Boran”, “Nenni”, “Koyverdun Gittun Beni”, “Şimdi Ne Yapar”, “Hekimoğlu”, “Cilveloy Nanayda”, “Mihriban”, “Halil İbrahim” türkülerinin arasında bulunduğu pek çok sevilen eseri seslendirdi

22-07/19/manfa-1658216498.png

Sahneye son çıkan usta Musa Eroğlu da 1980’li yıllardan bugüne değişmeyen tek şeyin türküler olduğunun altını çizerek, “Türkü söyleyen sanatçı arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum” dedi. Konsere pek çok sanatçının katkıda bulunduğuna dikkati çeken Eroğlu, “Biz gerek müzik arkadaşlarımız gerekse müzikle uğraşan, gerekse bize duygularıyla yön veren dinleyicilere diyoruz ki bakın burada çok güzel renkler var. Yani hep siyah beyaz giymeyin, değişik bir şeyler giyin üstünüze, bu türkü de olabilir” görüşünü paylaştı.

22-07/19/musssssssss.png

Güler Duman, halk müziğine verilen değerin toplumun kültürüne verilen bir değer olduğunu ifade ederek, “Çünkü biz bu toplumun acısını, kederini, neşesini, her şeyini türkülerde dile getiren deryada birer damlayız. Bizden öncekilerle ve türküleri bizden sonraki nesillere ulaştıracak genç dostlarla birlikte güzel türküler söyleyeceğiz.” Hüseyin Turan ise dayanışmanın halk müziğinin, halk türkülerinin özünde var olduğunu vurguladı. Geç saatlerde biten konseri izleyiciler büyük coşkuyla dinledi. 

22-07/19/gggggggg.png

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.