İlhan İrem’e Veda…Vasiyeti Yerine Getirildi

Türk pop müziğinin usta isimlerinden İlhan İrem (67) 28 Temmuz’da hayatını kaybetti. Bir döneme damga vuran efsane sanatçı, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

 

VASİYET ETTİ, NAAŞI TÜRK BAYRAĞINA SARILDI

İlhan İrem için ilk tören saat 12:00’de AKM’de başladı. Usta sanatçının naaşı,  vasiyeti üzerine Türk bayrağına sarılı olarak  AKM sahnesine getirildi. Törende, dostlarının ve sevenlerinin alkışları dakikalarca sürdü.

 

22-07/30/screenshot34.png

 

 

AŞİYAN MEZARLIĞI’NDA TOPRAĞA VERİLECEK

İrem, Bebek Camii’nde kılınacak Cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

DOSTLARI BÖYLE VEDA ETTİ

Törende İrem’in meslektaşları ve arkadaşları usta sanatçıya veda konuşmaları yaptı. İşte onların sözleriyle İlhan İrem..

 

22-07/30/screenshot3.png

ALİ KOCATEPE: YOLUNU IŞIKLAR AYDINLATSIN

“İlk plağı yayınlandığında 18 yaşındaydı. Öyle güzel ‘Boş ver arkadaş’ dedi ki… Yer yerinden oynadı. Onu tanıdıkça sevdik. Türkiye’nin genç bir aydını olarak, çok güzel şarkıların bestecisi ve yorumcusu olarak… Yeniliklere açıktı. 1974’te 7 sanatçı arkadaş bir araya gelerek Antalya festivalleri için ‘Antalya’ya Koş’ şarkısını söylemiştik.

 

80’lerin sonunda ‘Yeşiller Partisi’nin kurucu üyeleri arasında yer aldık, ama siyaseti sevmedik. Çok değerli bir düşünce insanıydı. Sevgi dolu bir yol açtı. Cesurdu, dik duruşunu hiç değiştirmedi. Susmadı, sözünü hiç esirgemedi.

 

Onu son konserinde de izlemiştim. Bize armağan ettiğin şarkılar ve kitaplar için sonsuz teşekkürler. Yolunu ışıklar aydınlatsın. Güle güle arkadaşım.

 

COŞKUN DEMİR: ‘İKİ GÜNDÜR KAFAMI TOPARLAYAMIYORUM’

Ben 1980 yılında rahmetli Melih Kibar ve Çiğdem Talu vasıtasıyla tanıştım. 40 sene oldu. O kadar iyi dostuz ki… Benden daha tecrübeliydi. Bu piyasanın bütün inceliklerini anlatırdı. Benim sesimi çok severdi. O kadar güzel anılarımız oldu ki. Şarkılarını kimseyle paylaşmak istemezdi. Benim 4 şarkıma imza attı. Beni ne kadar sevdiğini anladım. Hiç kardeşim olmadı. Onu kardeşim belledim. Son bir yıldır onu göremedim. Sevgili eşinden haber alıyordum. Hansu, dev gibi kalbi olan bir eş. Ben onu teselli edeceğime o beni teselli etti. İlhan bana “Coşuvar” derdi, ‘yok saçlı prensim’ derdi. İlhan’cığım o kadar aramızdaki bağ güçlüydü ki…

 

Kim O? adlı bir şarkı yazdı bana. Bu şarkının isim annesi Çiğdem Talu idi. O kadar mükemmel bir söz yazdı ki İlhan. Çok arayacağım onu. İki gündür kafamı toparlayamıyorum. İlhan’ım görüşmek üzere inşallah. Işıklar içinde uyu.

 

 

 

ONUR ATAMAN : ‘MASUMİYET EN DEĞERLİ ŞEY’ DİYE YAZMIŞTI

2015’ten itibaren İlhan Abi ile çalışma şerefine nail oldum. ‘Onur’cuğum İlhan Abi ile çalmak ister misin?’ dedi. İlhan Abi’den biz büyümeyi öğrendik. Bize bir mail atmıştı ilk konserden sonra, onu paylaşmak istiyorum…

“Kainat bazı zamanlarda bazı insanlara büyülü bir dokunuş yapar. Bu ışığın içine girdiniz. Muhteşem bir konser verdik. Harika bir performans sergilediniz. Hayatın her anı kristal. Başarınızı kıskananlar olacaktır. Kalbinizi avuçlarının içine alıp kafanızı karıştıranlar olacaktır. Ruhunda müzik aşkı olmayan tatlı su rock’çılarına dikkat edin. Sağ duyunuza güvenin. Kalbinizin sesini dinleyin. Masumiyet en değerli şey. Önünüze çıkan engellerde hatırlamanız için sizinle bu mesajı paylaşıyorum. Işık ve sevgiyle”…

 

 

 22-07/30/screenshot.jpg

 

İlhan İrem’in 1991’de evlendiği eşi Hansu İrem, biricik aşkını alkışlarla uğurladı.

 

22-07/30/screenshot2.png

 

 

BEBEK CAMİİ’NDE CENAZE NAMAZI

Tören sonrası tabutu Bebek Camii’ne getirilen İlhan İrem cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

 22-07/30/screenswwwhotbe.jpg

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.