Koray Avcı’nın Teklisi “Yeter” Bugün Müzikseverlerle Buluştu

Yayınladığı şarkılar, Türkiye ve Avrupa’daki konserleri ile kariyerinde emin adımlarla yürüyen Koray Avcı, yeni teklilerini de sırası ile yayınlamaya başladı.

Sözleri Zeynep Talu’ya müziği Ahmet Kaya’ya ait olan “Yeter”, ilk olarak 1994 yılında Ahmet Kaya tarafından seslendirildi.

Dönemin dünya sorunlarına ince bir mesaj taşıyan şarkı, yıllar sonra da güncelliğini koruyor. Şarkı tüm dünyanın yaşadığı sorunların,

insanlık üzerinde yarattığı tahribata değinirken daha güzel günlere duyulan özlemi de içinde barındırıyor.

 

Koray Avcı yorumu ile yeniden tanıştığımız “Yeter”in düzenlemesinde Alper Atakan, mix ve masteringinde ise Tarık Ceran imzası yer alıyor.

Dinamik bir şarkı olan “Yeter” pop-rock soundunun yanı sıra davul, klarnet, ud ve gitar enstrümanlarıyla da dikkat çekiyor.

 

Helikopter Pistinde Klip Çekti.

 

İmre Haydaroğlu yönetmeliğinde, İstanbul’da bir helikopter pistinde çekilen klipte sanatçıya kendi orkestrası eşlik etti. Yıllardır güçlü sahne performansları ile

dikkat çeken Koray Avcı, bu videoya da sahne performansını taşıdı. Video klip, şarkının ruhuna uygun olarak dünyadaki savaş, yangın, doğa tahribatı gibi bir çok konuyu da hatırlatan görsellerle kurgulandı. (Şarkının video klibi bu akşam yayına girecek.)

 

Koray Avcı’nın yeni teklisi “Yeter”  18 Mart tarihi itibariyle DokuzSekiz Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda yayında. Sanatçı yeni teklisini

sahnede ilk kez, 20 Mart 2022 (bu pazar) günü RadyoMan FM medya sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Bostancı Gösteri Merkezi konserinde söyleyecek. 

 

 

22-03/18/koray_avci_yeter_kapak.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir