Mavi’den Yeni Şarkı

Mavi, 2020’de çıkardığı retrospektif albüm “Karya Kayıtları”ndan sonra, çıktığı yeni yolun ilk meyvesi “Umduğum Gibi”yi müzikseverlerin beğenisine sundu.

“Karya Kayıtları”nı, Ege’ye taşınması ile başlayan değişim sürecinin bir habercisi ve bir geçiş albümü olarak gören Mavi, yeni şarkısı “Umduğum Gibi”yi amatör ruhunu kaybetmemiş bir yetkinliğin ilk meyvesi” olarak tanımlıyor. “Umduğum Gibi”nin altyapısı, müzikal trendlerin hem içinde hem dışında, şarkının sözlerinde aktarıldığı gibi bir rüyayı çağrıştırmak üzere tasarlandı. “Umduğum Gibi”, TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlu tarafından, indie-pop, R&B, elektro pop ve neo soul elementlerini modern şekilde bir araya getirilmesiyle düzenlendi. Mavi ve Caner, daha önce “Saz Söz Mavi” projesinde, yine başarılı bir işbirliği gerçekleştirmişlerdi. 

Mavi, “Umduğum Gibi”nin görsel dünyasını ise fotoğrafçı Begüm Koçum ve klip yönetmeni Çağla Çağlar ile birlikte tasarladı. Bu üç kadının birlikteliğinden şarkıdaki zarif iddiayı yansıtan fotoğraflar ile modern dans ve rüya sembolizmi ile süslenmiş bir video klip ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.