Orhan Gencebay, Yeni Şarkısının Sözlerini İlk Kez Açıkladı!

Orhan Gencebay, “Canım Türkiye’m” adını verdiği yeni şarkısının sözlerini ilk kez Düzce’de açıkladı. Gencebay yeni şarkısında, “Gururum, onurum canım Türkiye’m. Hem ekmeğim hem suyumsun. Vazgeçilmez namusumsun. Aşığınım dünya duysun. Canım Türkiye’m” sözlerinin yer aldığını duyurdu.

23-04/03/organgencebay.png

Orhan Gencebay, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün daveti üzerine kentte iftar programına katıldı. Orhan Gencebay, Canım Türkiye’m ismini verdiği şarkısına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Gencebay, “Canım Türkiye’m, ülkemizin dirliği, birliği için yapmış olduğum bir beste. Ülkemizin şu anda dirliğe, birliğe çok ihtiyacı var. Evvelallah bizim ülkemiz çok güçlü bir ülkedir. Biz nelerin üstesinden geldik. Şimdi yeni bir seçim zamanı var. Bu seçimlerde ülkemizin hayrına güzel sonuç olacak. Bir takım kişiler var, emperyalistler var. Onlarla ilişiği olan kişiler var. Biz onların hepsini aşarız. Ülkemizin içindeki insanlar ülkemizi çok seviyorlar. Biz ülkemizi çok seviyoruz. Canımızı da veririz bu uğurda. Onunla ilgili bu besteyi yaptım” dedi.

“Ülkemiz adına çok iyi bir çalışma yapmış olacağım”

“Aşığınım dünya duysun”

Şarkısının sözlerini ilk kez Düzce’de açıklayan Orhan Gencebay, “Sen benim cennetim hür vatanımsın. Sen benim ecdadımın yadigarısın. Varlığım uğruna armağan olsun. Vatanım, toprağım, canım Türkiye’m. Uğurunda can veren canlarımızla, çıktık sonsuza bayrağımızla, Allah’ın yolunda imanımızla. Biz bize yeteriz canım Türkiye’m. Biz bir ölürüz, bin diriliriz. Biz senin ebedi askerleriniz. Biz şehadeti de gurur biliriz. Gururum, onurum canım Türkiye’m. Hem ekmeğim hem suyumsun. Vazgeçilmez namusumsun. Aşığınım Dünya duysun. Canım Türkiye’m. Şarkımız bu şekilde” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın