Tarkan’ın 9 Eylül’de Konser Vereceği Sahne Çöktü

Son dakika… Tarkan’ın 9 Eylül’de vereceği konser için, prodüksiyon ekibi tarafından kurulan platform çöktü. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kazada yaralanan 1 kişi ambulans ile Alsancak Devlet Hastanesi kaldırıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya paylaşımında “Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz” ifadelerini kullandı. Tarkan da “Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız” dedi

 22-09/08/sahne-1.png

İzmir’in 9 Eylül Kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Tarkan’ın konser vereceği alanda dev platform çöktü. İlk belirlemelere göre platform yakınında bulunan 1 kişi yaralandı.

 22-09/08/sahne-2.png

EKİPLER ÇALIŞMA BAŞLATTI

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralı ambulans ile Alsancak Devlet Hastanesi kaldırıldı. Platform altında başka yaralı olup olmadığı konusunda ekipler çalışma başlattı.

 22-09/08/sahne-ekip.png

TARKAN: ÇOK ÜZGÜNÜM

Tarkan, sahnenin çöküşünün ardından resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Sahnenin çökmesi sebebiyle çök üzgün olduğunu belirten Tarkan, ölen veya yaralanan olmaması sebebiyle çok mutlu olduğunu ifade etti.

 İzmir’e gidiş yolunda olduğunu söyleyen Tarkan, “İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız.” dedi.

 

İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım.Çok üzüldüm ama can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim????Emek veren herkesin ve ekip arkadaşlarımın iyi olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Herkese çok geçmiş olsun.

 

İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım.Çok üzüldüm ama can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim????Emek veren herkesin ve ekip arkadaşlarımın iyi olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Herkese çok geçmiş olsun.

— Tarkan (@tarkan) September 7, 2022

22-09/08/sahne-3.png

ÇÖKEN PLATFORM KALDIRILIYOR

Platformu kuran ekip, bölgeye getirilen merdivenli itfaiye aracı vasıtasıyla platformun üzerine çıkarak incelemelerde bulundu. Gece boyu değerlendirmelerde bulunan ekipler vinçler aracığıyla çöken enkazın sabitlenmesi kararını alırken, platform arkasında bulunan 3 dev jeneratör ise çalışma alanını genişletmek ve güvenlik amacıyla bölgeden kaldırıldı. Sabah saatlerinde bölgeden ayrılan yetkililer, gün içerisinde yapılacak son incelemelerin ardından enkazın bulunduğu yerden kaldırılması için çalışmaları başlatacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.