Üstün Yetenekli Genç Müzisyenlerimiz AKM’den Dünyaya Çalacak

ÇEV Sanat 23 Mayıs’ta AKM’de gerçekleştireceği dev konseri dijital platform üzerinden canlı olarak yayınlayarak Türkiye’nin üstün yetenekli genç müzisyenlerini dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanındaki sanatseverlerle buluşturacak!

 

 

Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes  cevsanat.crowdsol.com adresinden bilet alarak hem konseri internette canlı izleyebilecek hem de genç müzisyenlere destek olabilecek.

Halit Ergenç Sahneye Çıkacak

İş dünyası ve cemiyet hayatından gönüllü desteklerin yanısıra bilet satışlarından elde edilecek gelir, genç müzisyenlerin dünyanın en iyi müzik kurumlarında eğitim alabilmelerine olanak tanıyacak burs fonuna aktarılacak. Haldun Dormen’in onur konuğu olduğu konserde projenin daimî destekçisi, sanatçı Halit Ergenç de sahnede gençlerle olacak.

 

Dünyaca Ünlü Genç Sanatçımızın Yeni Albümünün Dünya Prömiyeri

Dünyanın yeni nesilde en önemli 30 genç klasik müzisyeninden biri olarak gösterilen Türk çello sanatçısı Jamal Aliyev’in solist olarak sahne alacağı konserde, sanatçı Türk enstrümanlarını çello ile buluşturduğu, doğu ve batı kültürlerini birleştirdiği yeni albümü ‘ILLUSION’u ilk kez seslendirecek.

 

ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin organize ettiği ve ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği konserde ÇEV Sanat’ın genç müzisyenlerinden kemanda Deniz Erten İspir, Ezgi Su Apaydın, Deniz Şensoy, Doğa Altınok, Duru Önhon ve Defne Güngör, perküsyonda Elman Mecid, piyanoda Damla Ece Karataş ve Fikret Uçar, viyolada ise İklim Özenli ‘Olten Filarmoni Orkestrası’ eşliğinde performanslarını sergileyecekler.

 

Askıda Bilet uygulamasıyla öğrenciler ücretsiz izleyecek

ÇEV Sanat, bu sene ayrıca işbirliği yaptığı kurumlar aracılığıyla sunduğu askıda bilet uygulamasıyla müzik eğitimi alan öğrencilerin de konseri ücretsiz izlemesi için imkan sundu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.